Dokumenty do rejestracji ubezpieczenia społecznego

Numer ubezpieczenia społecznego jest nam bardzo, ale to bardzo potrzebny i nie można zapomnieć o tym, że jeśli pojedziemy do UK to w pierwszej kolejności się po niego zgłaszamy. Jeśli mamy problemy z językiem angielskim to polski księgowy w UK jest w stanie nam pomóc.

Na pewno skontaktujemy się z nim i od razu powie nam jak ma to wszystko wyglądać. Bez tego numeru nie można pracować w UK. Jeśli chcemy korzystać z darmowej opieki zdrowotnej to właśnie ten numer nas do tego upoważnia. Dla anglików działa to tak, że jak kończą osiemnaście lat to mają ten numer automatycznie wysyłany. 

 
Business_014.jpg

 

To jest jeden numer na całe życie. To oznacza, że można przyjechać do UK za dziesięć lat i nadal nasz numer będzie aktywny. Dobrze, że można sobie taki numer zarejestrować i że wcale nie jest to takie trudno. Oczywiście pomijając kwestie tego osobistego kontaktu w urzędnikiem i rozmowę z nim.

Potrzebne dokumenty do rejestracji

Dowód osobisty w krajach UE wystarczy do przekraczania granicy, ale jeśli chcemy mieć numer ubezpieczenia społecznego to musimy wyrobić sobie paszport. Wtedy spełniamy już ważny warunek. Musimy przynieść dokumenty potwierdzające nasze miejsce zamieszkania i jakieś rachunki za prąd albo gaz. Dodatkowo trzeba będzie przenieść dokumenty, które wskazują, że pracujemy u kogoś, czyli paski wypłaty. Przydają się również wyciągi z konta bankowego, a dla osób samo zatrudnionych konieczne będzie przyniesienie faktur na towary i usługi. Trochę trzeba będzie tego ze sobą przynieść, ale nie mamy się, czym przejmować. Będzie z nami doświadczony księgowy, który jest w stanie nam pomóc. On się bardzo dobrze zna na swojej pracy i mówi z nami po polsku, a z urzędnikiem po angielsku. Lepszego rozwiązania już nie możemy mieć, dlatego warto z takiej okazji skorzystać. Jeśli ktoś jest zainteresowany taką pomocą to znajdzie ją na stronie polski księgowy w UK . Najlepiej jest albo pójść osobiście do siedziby firmy albo zadzwonić i wtedy dowiemy się tego, co chcemy i co jest nam najbardziej potrzebne.
  • Author: Irena Sator
  • Date: 10-12-2018, 13:50